you're offline
Wróć

Letnia akademia małego naukowca zaprasza!

Od 17/07 do 18/07
hetmanska-letnia_akademia-12072021-390.jpg
Powietrze i woda są nam niezbędne do życia! Związane z nimi prawa fizyki i chemii będzie można poznać bliżej podczas kolejnego spotkania z cyku „Letnia akademia małego naukowca” w naszej galerii handlowej. W sobotę 17 lipca zapraszamy do naukowego laboratorium, w którym podczas pokazów i warsztatów kreatywnych będzie można poznać bliżej zjawiska zachodzące na co dzień w otaczającym świecie. Czekamy od godziny 12.00 do 18.00.

Podczas pokazów prostych eksperymentów, które można potem wykonać w domu mali naukowcy dowiedzą się między innymi na czym polega zjawisko elektrostatyczności i jak działa magnes. Pomogą im w tym doświadczenia z balonami i kolorowymi motylami z bibuły oraz zabawa w wyławianie metalowych przedmiotów z naczynia wypełnionego wodą. W trakcie sobotniego spotkania dzieci poznają również właściwości wody, która sprawia, m.in., że niektóre materiały zmieniają swój kształt, a wzór wykonany czarnym markerem, zamienia się w wielokolorową smugę. Uśmiech na twarzy z pewnością wywołają pokazy tworzenia podwójnych, a nawet potrójnych baniek.

Wiele radości czeka na małych naukowców w trakcie warsztatów kreatywnych. Dzieci będą mogły wykonać proste zabawki, które ilustrują prawa fizyki i chemii. Wśród nich będą wspinająca się jaszczurka oraz fruwająca kula, która ilustruje właściwości sprężonego powietrza. Podczas spotkania dzieci otrzymają także opisy prostych doświadczeń, które będzie można wykonać w domu pod okiem rodziców. Wśród nich będzie m.in. widowiskowa kolorowa lawa, którą można wykonać z produktów dostępnych na co dzień w niemal każdej kuchni.

Serdecznie zapraszamy!