you're offline
Wróć

Razem dla zdrowia!

09/04
hetmanska-zadbaj_o_zdrowie-01042022-390.jpg
Światowy Dzień Zdrowia to doskonała okazja, by sprawdzić, czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo! Odwiedzając naszą galerię w sobotę 9 kwietnia, będzie można bezpłatnie skonsultować się ze specjalistami i przeprowadzić badania, np. ciśnienia krwi czy stóp. Na najmłodszych będzie czekać strefa zabawy i animacji.

W trakcie wydarzenia naszą galerię odwiedzi wielu specjalistów, którzy będą udzielać porad zdrowotnych. Wśród nich psychodietetycy i fizjoterapeuci.

Psychodietetyk to specjalista, który zajmuje się psychologiczną stroną naszego sposobu żywienia. Pracuje z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania. Wszyscy chętni będą mogli na miejscu i bezpłatnie skorzystać z jego porad, które obejmą m.in. układanie planów żywieniowych czy wskazówki, jak należy zmienić nawyki żywieniowe. Będzie można również przeprowadzić i omówić analizę składu ciała. W ramach badania zostanie przeprowadzona ocena zawartości tkanki tłuszczowej i tkanek miękkich w poszczególnych fragmentach ciała.

Wśród specjalistów, którzy odwiedzą naszą galerię, będą również fizjoterapeuci, którzy udzielą porad z zakresu fizjoterapii sportowo-ortopedycznej i stomatologicznej. Pomogą zrozumieć naturę lub określić pochodzenie dolegliwości bólowych i wad narządu ruchu, w tym twarzy i jamy ustnej. Opowiedzą o fizjoterapii przed i po porodzie, rehabilitacji ginekologicznej oraz urologicznej kobiet oraz mężczyzn. Praktyczne porady zostaną udzielone z wykorzystaniem maty i przyrządów do ćwiczeń (piłki). Każdy może liczyć na wskazówki dotyczącego tego, jak ćwiczyć w domu, aby wzmocnić ciało i mięśnie. Z porad będą mogli skorzystać dorośli i dzieci.

W trakcie wydarzenia będzie można również skorzystać z wielu badań, w tym zmierzyć ciśnienie krwi, skorzystać z profesjonalnego badania stóp dzieci i dorosłych, otrzymać porady specjalistów w doborze odpowiednich suplementów w codziennej diecie.

Wszystkim zainteresowanym Vision Express zaproponuje bezpłatny pomiar komputerowy oraz kupony ze specjalną zniżką 25% na zakup okularów.

Z kolei specjaliści Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej - Edukacja Zdrowotna Poradnictwo Antynikotynowe będą przeprowadzać badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, a także udzielą wskazówek, jak rzucić palenie.

Tego dnia nie zabraknie zmagań sportowych i kreatywnych z nagrodami. Będzie można się sprawdzić w wielu konkursach, m.in. w jeździe na czas rowerem stacjonarnym i w podnoszeniu hantli, a nawet w quizach o zdrowym żywieniu.

Dla najmłodszych przewidziano kreatywny kącik, gdzie maluchy będą mogły m.in. wyklejać piramidę żywieniową i nauczyć się komponowania zdrowego śniadania.

Serdecznie zapraszamy 9 kwietnia w godzinach 12-18.

Wstęp wolny!