you're offline
Wróć

Zarejestruj się w bazie dawców szpiku kostnego!

05/03
hetmanska-zostan_dawca_szpiku-25022022-390.jpg
Zapraszamy do udziału w akcji współorganizowanej z fundacją Naszpikowani oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sobotę 5 marca w godzinach 10-15 na terenie naszego centrum handlowego będzie można otrzymać praktyczne informacje na temat donacji oraz oddać próbkę krwi i tym samym dołączyć do banku potencjalnych dawców szpiku.

W naszej galerii handlowej osoby związane z fundacją Naszpikowani oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku odpowiedzą na wszelkie pytania związane z dołączeniem do bazy potencjalnych dawców, pobraniem próbki oraz procesem donacji. Każdy zainteresowany otrzyma rzetelną wiedzę medyczną.

W trakcie spotkania w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaparkowanym przed centrum handlowym, będzie można oddać próbkę krwi. Na jej podstawie zostaną określone cechy zgodności antygenowej z potencjalnym biorcą szpiku. Jednocześnie będzie można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Gościem specjalnym akcji będzie Kamila Lićwinko – polska lekkoatletka, specjalizująca się w skoku wzwyż. Pochodząca z Podlasia sportsmenka jest dwukrotną finalistką igrzysk olimpijskich, halową mistrzynią świata, mistrzynią uniwersjady oraz brązową medalistką mistrzostw świata. Jest również rekordzistką Polski na otwartym stadionie i w hali. Kamila Lićwinko od wielu lat wspiera fundację Naszpikowani, a podczas spotkania zaproponuje dzieciom różne zabawy sportowe.

Fundacja Naszpikowani, z którą będzie można spotkać się podczas sobotniego wydarzenia, od wielu lat pomaga osobom cierpiącym na choroby hematologiczne, onkologiczne, czekającym na przeszczep szpiku oraz pacjentom po przeszczepie i ich rodzinom. Z działalnością fundacji można zapoznać się na stronie internetowej https://naszpikowani.pl.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!