you're offline
Wróć

Zróbmy wspólnie wielkanocne palemki i pisanki!

02/04
hetmanska-polskie_tradycje-28032022-390.jpg
Zwyczaje i tradycje wielkanocne różnią się w poszczególnych regionach naszego kraju. Warto się dowiedzieć, czym wyróżniają się ozdoby wykonywane na Podlasiu. Przyjdź do nas z rodziną już 2 kwietnia i przekonaj się, że tworzenie wielkanocnych ozdób, to świetna zabawa. To będzie dzień wypełniony świątecznymi warsztatami i atrakcjami dla dzieci!

W sobotę 2 kwietnia będziemy wspólnie wyplatać pełne barw, regionalne palemki. Posłuży nam do tego bibuła, suszone kolorowe trawy, bazie i kwiaty. Nie zabraknie również warsztatów z tworzenia drewnianych pisanek, a dla najmłodszych pisanek-kolorowanek. W ruch pójdą farby, wstążki, papier, brokat – będzie świątecznie i kolorowo.

Dla dzieci przewidziano mnóstwo zabawy i atrakcji, m.in. wspólne ozdabianie pisanek w rozmiarze XXL z kartonu, rywalizację z rzucie pisanką do celu, sensoryczne zabawy z kolorowym ryżem, grę wielkanocne memo, kolorowe tatuaże, a nawet basen z kulkami. Wiele emocji dostarczy również rodzinne poszukiwanie pisanek ukrytych na terenie galerii.

Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy 2 kwietnia w godzinach 12-18.