Kamishibai, gry i zabawy – bezpłatne rodzinne atrakcje

image

Nowe cykle atrakcji dla dzieci i rodziców ruszają w najbliższy weekend w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska. „Rodzinne piątki” to bezpłatne wydarzenie pełne atrakcji. Motywem przewodnim pierwszego spotkania będzie zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dzień Dziadka coraz bliżej! Czas pomyśleć o prezencie dla nich, a najlepiej wykonać go samodzielnie! W najbliższy piątek 17 stycznia podczas warsztatów plastycznych w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska dzieci samodzielnie wykonają pamiątkowe laurki i kolorowe kwiatki.

Jedną z głównych atrakcji będzie kamishibai, czyli dosłownie papierowy teatr, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. To tradycyjna japońska sztuka, w której historie są opowiadane przy pomocy ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Każda plansza z obrazkiem przedstawia kolejny fragment opowieści.

Dzieci będą mogły poznać liczne gry i zabawy z czasów swoich dziadków, jak na przykład kapsle, grę w gumę czy piotrusia. Wśród zabaw zręcznościowych będzie można spróbować przebijanki, kolorowych naparstków, myszki do norki czy nawlekaj, nie czekaj. Nie zabraknie kącika z balonami i malowania buziek.

Wydarzenia odbędą się 17 stycznia w godzinach 13:00-19:00 w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ul. Hetmańskiej 16 w Białymstoku. Wstęp wolny!

WIĘCEJ WYDARZEŃ